Nutitelefonid, tahvelarvutid ja nutikellad on meie igapäevaelu lahutamatu osa – kanname neid iga päev kaasas ja kasutame neid helistamiseks, internetis surfamiseks, foto- ja videokaamera asemel, meelelahutuseks ja GPS-seadmena ning lugematuteks teistest otstarveteks. Igasugused tõrked Sinu nutiseadme töös mõjutavad otseselt Sinu elukvaliteeti ja viisi, kuidas igapäevased toimetused tehtud saad. Millised on peamised probleemid nutiseadmetega ja mida nende puhul ette võtta?

Telefoni, nutikella või tahvelarvuti ekraan läks katki

Nutimaailma kõige levinum ja igapäevasem probleem on katkine ekraan. Olenemata sellest, kas seade kukkus, sai muljuda või löögi, on tõenäoliselt igaühel meist olnud kogemus nutiseadme ekraani purunemisega. Kuid alati ei ole tegemist väliste vigastustega – seadme kasutamist segavad defektid on ka laigud ja triibud ekraanil või probleemid puutetundlikkusega.

Mõra seadme ekraanis ei ole tavaliselt kriitiline probleem, kuid mõrad kipuvad hargnema ja muutma ekraani kiiresti kasutuskõlbmatuks. Soovitame ekraani purunemise korral selle vahetuse esimesel võimalusel ette võtta – ning peale ekraani vahetust purunemise vältimiseks katta see kvaliteetse kaitseklaasiga, mis ei mõjuta puutetundlikkust ega kasutuskogemust.

Telefon kukkus vette ja sai vedelikukahjustuse?

Õnnetusi juhtub – seda on raske ette näha ja mõnikord võimatu vältida. Sind visati suvel koos telefoniga vette, kohvitass läks ümber ja ujutas telefoni üle, nutiseade kukkus valamusse jne. Kuigi õnnetust vältida on keeruline, on aga võimalik õigesti tegutseda peale selle toimumist.

Kui Sinu nutiseade kukkus vette või sai vedelikukahjustuse, siis on väga oluline eemaldada see ettevaatlikult vooluvõrgust (juhuks kui seade parajasti laeb) ja see välja lülitada. Järgmiseks tuleks eemaldada telefoni või ka tahvelarvuti küljest kõik eemaldatavad osad. Uuematel seadmetel on lahti võetavaid osasid küll vähe, kuid siiski peaks eemaldama SIM kaardi ja SD mälukaardi, võimalusel ka tagakaane ja aku.

Seejärel kuivata nutiseadme pinnalt ja avadest näiteks köögi paberrätikutega kõik pindmine niiskus nii hoolikalt kui võimalik. Pindmine niiskus leiab tihti tee seadme sisemusse, kus võib pahandusi tekitada.

Lahtivõetud ja kuivatatud telefoni riisi sisse panemine ei aita. Peale vedelikukahjustuse teket ja esmaste tegevuste tegemist tuleks seade tuua kiiresti tehnikule, et ta saaks selle osadeks võtta, hinnata ära vedelikukahjustuse tõsiduse ja teha vajalikud remonditööd.

Kiire tegutsemise ja hea õnne korral võib nutiseadme korda saamiseks piisata selle lahti võtmisest ja kuivatamisest. Halvemal juhul tuleb ette võtta emaplaadi remont või on juba mõistlikum soetada endale uus seade.

Nutiseadme kõlar või mikrofon ei tööta

Telefon on oma põhifunktsioonis kasutu kahel juhul: kui Sina ei kuule vastaspoolt (kõlar on katki) või vastaspool ei kuule Sind (probleem mikrofoniga).

Kõlari ja mikrofoniprobleemide tuvastamiseks on vaja lihtsalt helistada ja saad kiiresti aru, kas koos heliga kostub ka sahinat ja krabinat. Juhul kui see on nii, on viga tõenäoliselt telefoni kõlaris. Samuti võid proovida kuulata muusikat ning välja uurida, kas defekte on ka valjuhääldi helis. Nutitelefonidel on üldiselt erinevate funktsioonide täitmiseks mitu kõlarit ja mitu mikrofoni. Netiabi kogenud tehnikud suudavad tuvastada probleemid kõlarite ja mikrofonidega ning telefoni taas kasutuskõlblikuks muuta.

Nutiseade ei lae

Sinu nutitelefon ei ühendu vooluvõrku? Tahvelarvuti ei võta voolu taha? Ühendad nutiseadme laadijaga vooluvõrku –  ja midagi ei juhtu. Mõnikord annab seade teate, et laeb, aga akupinge tegelikult ei tõuse. Mida laadimisprobleemide puhul teha?

Esmalt tasub üle kontrollida laadija, et tuvastada füüsilised vigastused – kohad, kust juhe on väändunud, kus juhet katsudes tekib lohk või kus juhtme isolatsioon on ilmselgelt katki. Samuti võib proovida teist elektripistikut – mõnikord võib probleem olla lihtsalt halvas ühenduses vooluvõrgu ja seadme vahel. Tasub kontrollida ka laadija sobivust laetava seadmega – vahel ei sobi tahvelarvuti laadija telefoni laadimiseks või vastupidi. Järelturult või mitte originaalosana soetatud laadija või adapter võib olla ka lihtsalt halva kvaliteediga ning ei saa seetõttu oma tööga hakkama.

Probleemi otsimiseks ühenda nutiseade kindlasti seinakontakti (juhul, kui oled harjunud seda laadima arvuti külge ühendatult). Läbi arvuti seadet laadides ei ole tihti võimalik saavutada piisavalt kõrget pinget nutiseadme aku normaalseks laadimiseks – mida vähem lülisid seadme ja seinakontakti vahel, seda parem.

Kui need sammud ei aita, too oma nutiseade koos laadijaga Netiabi Hoolduskeskuse tehnikutele üle vaatamiseks. Kuigi peamiselt peituvad laadimismured laadijates, võib süüdlaseks olla ka laadimispesa, aku või isegi emaplaat. Tuvastame probleemi kiiresti ja parandame selle mõistliku hinnaga.

Nutiseade ei lülitu sisse

Sinu telefon lülitub korraks sisse ja siis kohe uuesti välja? Või tahvelarvuti ei võta üldse pilti ette? Sellisel juhul võib proovida kõigepealt seadme 10-30 minutilist laadimist seinakontaktis juhuks, kui akupinge on lihtsalt seadme käivitamiseks liiga madal. Kui laadimine ei aita, on mõistlik oma seade koos laadijaga tehnikule viia.

Netiabis teeme nutiseadmele põhjaliku veatuvastuse, leiame probleemide põhjustaja ning parandame seadme kasutades originaalvaruosi.

Seadme tagakaas, tagaklaas või korpus läks katki

Nutiseadmete kukkumisel ja muljumisel ei purune ainult ekraanid. Õnnetuma kukkumise tagajärg võib olla katkine tagaklaas, purunenud kinnitustega tagakaas või isegi väändunud korpus, mis takistab seadme remonti ja uute komponentide paigaldust.

Õnneks on mõnede nutiseadmete mudelite korpused, tagaklaasid ja tagakaaned kättesaadavad ka varuosadena. Juhuks, kui Sinu seadet vaevab tõsisem füüsiline vigastus, võta meiega ühendust ja saame anda infot, kas Sinu seadme korpust või selle osasid on võimalik vahetada.

Nutiseadme esikaamera või tagakaamera ei tööta

Nutiseadmete vaieldamatult üks kõige olulisem osa, mis võib seadme ostul kaalukeele ühele või teisele poole kallutada, on kaamera. Fotokaamerate taandumine ja telefonide kasutuselevõtt igapäevaste kaameratena on ajendanud ka suuri ja prestiižikaid kaameratootjaid nagu Leica koostööd tegema nutiseadmete tootjatega, et telefonikaamerate pildikvaliteet astuks fotokaameratele järjest enam kandadele.

Kui avad kaamerat kasutava rakenduse ja näed vaid musta ekraani, kaamera läätsel on silmnähtav mõra või tekivad fokusseerimisprobleemid, võib tekkida vajadus kaamera remondiks või vahetuseks. Too oma nutiseade kaamera veatuvastuseks Netiabisse – parandame selle kiiresti ja mõistliku hinnaga.

Nutiseadme aku tühjeneb kiiresti

Nutiseadmed ei muutu kasutuskõlbmatuks ainult füüsiliste vigastuste tõttu. Mõnikord toob vajaduse seadme välja vahetamiseks endaga kaasa ka loomulik kulumine – nagu näiteks aku tööaja lühenemine. Uuena pidas seadme aku vastu päevi, kuid nüüd vaid mõned tunnid? Pikendame Sinu nutiseadme eluiga aku vahetusega. Enamlevinud mudelite varuosad on meil kohapeal olemas või kiiresti kättesaadavad – küsi oma seadme aku vahetusele pakkumist!

Sinu nutiseade on kindlustatud või Sul on kodukindlustus?

Sinu seadme tootjapoolne garantii on läbi, kuid Sul on nutikindlustus või kodukindlustus? Sobiva kindlustuse olemasolul võib nutiseadme remondiga seonduvad kulud katta kindlustus.

Netiabi Hoolduskeskus teostab nutiseadmete ülevaatust, defekteerimist ja eksperthinnanguid kõikidele Eesti kindlustustele. Aitame nutiseadmete kindlustusjuhtumi järgse remondiga algusest lõpuni – vaatame seadme üle, fikseerime vigastused, teeme remondipakkumise ja teostame remondi kasutades originaalvaruosi.

Loe eksperthinnangute kohta lähemalt SIIT.

Netiabi Hoolduskeskus – tuhanded lahendatud IT-probleemid

Oleme üle 10. a pakkunud asjatundlikku IT-abi ja head teenindust tuhandetele klientidele Eestis, Lätis, Soomes ja Venemaal. Oleme parandanud ja hinnanud kümnete tuhandete seadmete seisukorda.

Pakume IT-abi inimeselt inimesele ja meile on oluline Sinu rahulolu:

  • Oleme aastate jooksul lahendanud tuhandeid IT-probleeme
  • Kiire töö – lihtsamatele muredele leiame lahenduse kohapeal
  • Pakume varuosadele ja teostatud remonditöödele garantiid.

Sinu nutiseade on katki ja igapäevaelu on häiritud? Too see Netiabisse – teeme korda!

Vaata, milliste nutiseadmete remondiga saame Sind aidata

Top